Blog
Forrás: A cikk az Elixír magazin 2012. májusi, 279. számában jelent meg.
© Elixír Magazin, minden jog fenntartva
Istenemberek vagyunk
Az ősi tanok szerint nem létezik szakadék Isten és ember között. Tizenöt év után arra a felismerésre jutottam, hogy ha emberi nézőpontunkat az isteni nézőpontba helyezzük, nyilvánvalóvá válik, hogy az istenségekkel és a róluk szóló mítoszokkal valójában az emberi tudatban zajló folyamatokat próbálták leírni. A hindu gondolkodás szerint Isten az anyagbanAvatárokon, különböző feladatokra energiával felruházott cselekvő formákon keresztül ölt testet. Az istenemberi nézőpont szerint azonban mi is képesek vagyunk Avatárokat teremteni – ezek energiaminőségek, személyiségrészek, amelyek tudatunk által újra és újra teremtődnek, ezért ilyen gazdag a személyiségünk.
Avatárok keletkezése
A hitrendszereink nem csupán sikerességünket határozzák meg, hanem egy következő fázisban önálló személyiségrészekké is válnak, belső erőkké, amelyek akár önálló teremtéseket is beindítanak. A hitrendszer eleinte egy szövethez, fátyolhoz hasonló laza rendszert alkot, amely idővel összetettebb struktúrává alakul. Ebből a struktúrából egy önálló entitás keletkezik, amit nevezhetünk szerepszemélyiségnek vagy énrésznek. A Life Sutrában ezeket az életre kelt hitrendszereket Avatároknak nevezzük. Az Avatárokról részletesen aPuránák írnak, mint az istenek alászállásairól, inkarnációiról. Azonban mint azt már tisztáztuk, a szentiratok beavatott értelmezéséből kiderül, hogy amit kozmikus szinteken, az istenek világaként beszélnek el, az valójában az emberi tudat rejtett modellezése. A Life Sutrában emiatt, ― legyen az bármennyire is szokatlan a hinduizmus vallásos értelmezésihez szokott fülnek ― az Avatárokat olyan belső személyiségrészeinknek tekintjük, amelyek bizonyos hitrendszereinket keltik életre és képviselik adott szituációkban. A kontrollunk alól kikerültAvatárok irányíthatnak minket, manipulálhatják viselkedésünket vagy akár teljesen át is vehetik felettünk az irányítást, emiatt az alkimista munkában kiemelt figyelemmel foglalkozunk velük.
Az anyagi világba való leszületésünk két fő oka, és egyben a tapasztalatszerzés útja az, hogy szeretnénk valamivé válni, bizonyos identitásokat magunkra ölteni és dolgokat birtokolni. Személyiségfejlődésünk eszközei az Avatárok, amelyek egyben segítenek, hogy képesek legyünk birtokolni javakat, vagyont, pozíciókat, kapcsolatokat vagy tehetségeket. Nem tudunk azonban gazdaggá válni, ha nincs gazdagság-Avatárunk, azaz egy bőségben élő személyiségrészünk. A szegénységet és a lemondást hirdető vallások uralta életeink lenyomataként ráadásul számos szegénység-Avatárunk is van. Ezeknek köszönhető, hogy nem áramlik életünkbe a pénz, vagy ha igen, könnyen elveszítjük azt. A gazdagság megteremtésében szerepet játszó három kulcs-Avatár: a teremtő, építő, szenvedélyes Brahmá, a fenntartó Visnu és a romboló Siva. Minden teremtésnek ugyanis három ciklusa van: először Brahmává kell válnunk, azaz elő kell hívnunk magunkból egyfajta szenvedélyt, ami biztosítja a teremtéshez szükséges többletenergiát. Ezután a gyarapodást, fejlődést segítő Visnut kell előhívnunk, melynek híján csak belekapunk dolgokba, de nem fejezzük be azokat, így például képtelenek vagyunk hosszú távon működtetni egy vállalkozást. Végül, amikor idejét múlttá válik, amit létre hoztunk, a Siva-energia segítségével fel kell számolnunk a régit, majd ismét Brahmává kell válnunk a megújuláshoz.
Az Újalkímia módszereivel lehetséges tudatosan bőség-Avatárokat teremteni, és azokat energiával felruházni, illetve a szegénységet képviselő Avatárokat le lehet lebontani. A Dharma workshopon Ön is elsajátíthatja mindezt. Megtanulhatja a teremtés három energiaminőségének működését, felismerheti, melyik működik Önben erősebben, és melyik kevésbé, így képet kaphat arról, hol akadt el teremtő képessége és felszabadíthatja azt.
Egedi-Kovács Melinda