Az oktatás nem arról szól, hogy megtöltünk egy edényt, hanem hogy meggyújtunk egy tüzet!
Ez az Újalkímia Szellemi Iskola ars poeticája.
Ennek értelmében képzéseinken nem arra törekszünk, hogy pusztán információval telítsük a hallgatóságot, hanem, hogy bevonjuk őket a gyakorlatba, melynek segítségével felébreszthetik saját testi, lelki és szellemi erőforrásaikat. Ennek a belső erőnek a szimbóluma a tűz évezredek óta kelet és nyugat szellemi hagyományaiban.
Kelet és nyugat szellemi találkozása
Az Újalkímia önfejlesztő módszer kelet és nyugat ősi szellemi értékeit szintetizálja és olyan korszerű, gyakorlatias formában adja át, amellyel sikeresebbé és boldogabbá teheted az életedet. Rendhagyó módon ötvözi a védikus hagyományt, a nyugati alkímia, a klasszikus görög filozófia és misztériumiskolák szemléletével és gyakorlataival.
Az önfejlesztés célja, hogy az ember olyan ismeretekre tegyen szert, amelyek segítségével képes az anyagi világ nyomása ellenére is isteni lényként létezni.
A hozzánk érkezők gyakran számolnak be arról, hogy kiábrándultak az ezotériából…
Az utóbbi néhány évtizedben a spiritualitás óriási piaccá nőtte ki magát, ahol rengetegen kínálják tanfolyamaikat, módszereiket, szolgáltatásukat, termékeiket. Könnyű ráakadni egy-egy érdekességre, amely óriási reményeket ébreszt, ám a valóságban nagyon sok csalódás éri az embereket, mert amit ténylegesen kapnak, az semmitmondó, gyakran teljesen zavaros sok esetben pedig pusztán elméleti bölcselkedés.
Eközben egyre jobban bele lehet keveredni ebbe a sok információba, mely egy szellemi labirintussá válik idővel, amiből nehéz megtalálni a kivezető utat. Eközben sokan ráébrednek, hogy az életük problémái továbbra is megoldatlanok maradtak. Az Újalkímiával többek közt az a célom, hogy segítsek rendet tenni ebben a zűrzavarban és rávezessem a hozzám fordulókat arra, hogyan tudnak tényleg hatékonyan fejlődni.
Hogyan kapcsolódik ez a módszer a Védák ősi filozófiájához?
A Védák bölcsessége a tudásanyag jókora részének a vázát adja, azonban ahogyan mi értelmezzük ezt az ősi hagyományt, az már markánsan eltér minden ma ismert védikus iskolától. Nem egyszerűen csak új nézőpontból, korszerű és praktikus megközelítéssel értelmezzük a védikus forrásokat, hanem azokra alapozva egy teljesen új elméleti rendszert és gyakorlati módszerek sorát hoztunk létre, amit folyamatosan tovább is fejlesztünk.
Miért alkímia?
Maga a név sokak számára egyet jelent az aranycsinálással, azonban az alkímiának, mint az egyik legrégebbi szellemi mozgalomnak két ága volt: ebből az egyik valóban a mai kémia előfutárának tekinthető (alchimia operativa), mivel célja a közönséges fémek arannyá változtatása volt, ezt a kémiai folyamatot nevezték transzmutációnak. Ám a szellemi alkímiában (alchimia speculativa) a kémiai folyamatok szimbólumként szolgáltak az emberi psziché átalakulásának, fejlődésének leírására. A szellemi alkímia célja az emberi lény tudatának megnemesítése, egy „nem fizikai arany” (auris non vulgi) előállítása volt, a transzmutáció szót pedig a személyiség átalakításaként értelmezhetjük. Gyakorlói az elsők közé tartoztak, akik az emberi lélek rejtelmeivel – mai szóval kifejezve önismerettel és személyiségfejlesztéssel – foglalkoztak. Ma tudományosan elfogadott nézet, hogy a szellemi alkímia egy pszichológiai irányzat előképének tekinthető, melyet C. G. Jung emelt az érdeklődés homlokterébe.
Az alkímia tehát nem aranycsinálás, de azt is tévedés volna állítani, hogy egyet jelent a pszichológiával. Az alkímia bár hasonlít a pszichológiához abban, hogy a lélek és annak megnyilvánulásai állnak az érdeklődése középpontjában, azonban nem a lélek betegségeinek gyógyítása a célja. Az alkímia, az én értelmezésemben, egy önismereti, önfejlesztő szemlélet és gyakorlati módszerek, technikák gyűjteménye, amely racionális gondolkodásra épül, de misztikus elemeket is tartalmaz.
Mit tanítunk?